Petek Temizleme İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

By Petek Temizliği In Petek Temizleme No comments

Petek temizleme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken kuralların başında alınan hizmetin güvenilirliği yer alır. Mutlaka hizmet alınacak firma ile ilgili önceden araştırma yapılarak hizmet alınmalıdır. En temel dikkat edilmesi gereken kural güvendir. Bu konuda en doğru fikirlere ulaşmak için mutlaka bu konuda uzman kişilerin fikirlerinde dikkat edebilir ve firma hakkında referansları inceleyebilirsiniz. Petek temizleme hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise firmanın çalışanlarının petek temizleme hizmetleri için almış olduğu ve eğitim ve mesleki yeterlilikleridir. Bir firmanın kalitesini belirleyen en önemli özelliklerden birisi vermiş olduğu hizmeti uygulayan çalışanların profesyonelliğidir. İşinde uzman kişiler ile çalışan firmaların güvenirliğinden emin olabilirsiniz. Mutlaka temizleme işlemi sırasında yapılacak işlemlerin doğru uygulanması gerekir. Temizleme işleminde yapılması gereken işlemlerin bir sırası bulunur ve bu sıra doğru takip edilerek işlem yapılmalıdır. İşlem sırasında vanaların açık olduğu veya kapalı olduğu dikkate alınarak işlem ve uygulamalar yapılmalıdır. Yapılan işlemlerde sıralamanın yanlış uygulanması problemler yaşanmasına neden olabilir. Özellikle peteklerde hava oluşumuna ve sıcak suyun düzenli dolaşmamasına neden olacaktır. Bu nedenle petek temizleme işlemlerinde kurallara uyularak hizmet verilmelidir.

Petek Temizleme Uygulamalarında Yaşanabilecek Problemler

Petek temizleme işlemlerinde yapılan yanlış uygulamalar sonucunda birçok problem yaşanabilir. Bu problemlerde bazıları, peteklerde hava oluşumu ve sıkışmalar, peteklerin tam olarak temizlenmemesi ve içerisinde kirli suyun kalması, temizleme işlemi sırasında kirli suyun evin yüzeyine akması ve zeminde kirlilik oluşturması. Peteklerde arıza problemlerinin yaşanmasına bağlı olarak ısınma problemlerinin yaşanması, peteklerin performansının düşmesi ve yeterli ısı kapasitesine ulaşamaması gibi problemlerin yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle uygulanan işlemlerin doğru uygulanması gerekir.

Firmamızın Yapmış Olduğu Petek Temizleme Uygulamaları 

Firmamızın yapmış olduğu petek temizleme uygulamalarında öncelikli olarak güvenlik tedbirleri alınır. Su vanalarının ve doğalgaz vanalarının kontrolü yapılarak temizleme uygulamalarına başlanılır. Oluşacak en küçük problemler dahi büyük sorunların yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle tüm güvenlik tedbirlerinin doğru alınması gerekir. Firmamız işinde uzman ve profesyonel kişiler ile çalışarak bu sorunların önüne geçer.